Results 1 to 7 of 7

Thread: HAM RADIO AZERBAYCANDA - 3 DIPLIOM ( YUBILEY)

HAM RADIO AZERBAYCANDA - 3 DIPLIOM ( YUBILEY)

Dostlar! Bu linkden Azerbaycanda r/heveskar radiostansiyanin fealiyyete bashlamasinin 90 illik yubileyine hesr olunmush diplomlarin (3 eded) shertleri verilib. Xahish olunur movqeyinizi bildiresiniz. http://www.qrz.ru/awards/country/2.html

Moderator 4K6RMA's Avatar
    Hezi Aslanov diplomu ile müqaisede-pul qoparma kampaniyası, böyük veten müharibe veteranlarına güzeşt yoxdu, ve s.
    73! de 4K6RMA
    ---------------------------------------------------
    we here - 145.700 kHz - repiter & echolink

Men bir cox tedbirlere lap "meettel" qalmisham. Demek olarki, XOCALI faciesinin il donumu yaddan cixdi. (Evveller bu facie lie elaqedar xususi cagirish siqnallari verilirdi ve efirde ishleyirdiler). Hansisa alman;n 90 il bundan qabaq tedris ucun r/st acmasi ise "muhum" hadiseye cevrilerek Xocali faciesini radioheveskarlarin yadindan cixardi. Yeqinki, 90 illik yubileyi XOCALI facienin ildonumunden sonraki aylarda - 6 veya 8 ay muddetinde kecirmek olardi. Maraqlidir - burada hansi maraqlar ustunluk teshkil edib?

Senior Member 4K6FO's Avatar
    Quote Originally Posted by 4K3M View Post
    Men bir cox tedbirlere lap "meettel" qalmisham. Demek olarki, XOCALI faciesinin il donumu yaddan cixdi. (Evveller bu facie lie elaqedar xususi cagirish siqnallari verilirdi ve efirde ishleyirdiler). Hansisa alman;n 90 il bundan qabaq tedris ucun r/st acmasi ise "muhum" hadiseye cevrilerek Xocali faciesini radioheveskarlarin yadindan cixardi. Yeqinki, 90 illik yubileyi XOCALI facienin ildonumunden sonraki aylarda - 6 veya 8 ay muddetinde kecirmek olardi. Maraqlidir - burada hansi maraqlar ustunluk teshkil edib?
    Hörmətli Fərxad m-m,siz niyə məttəl qalırsınız,burada Rus obşinasının vəkilimisiniz?
    Şəxsən Boris nə edib? niyə QRZ.RU-də yerləşdirib bu məlumatları amma burada siz yerləşdirirsiz?
    Məncə daha cox suallar cıxır və bunları anlayarsınız,qaldı ki Xocalı soyqırımıylə məsələyə,bu haqda şəxsən mən işlədim ən son 2014-də sonra isə yinə kimlərinsə şəxsi maraqları ustünlük təşkil edir.Tək əldən səs cıxmaz demişlər və doğrudur.

O biri məsələ isə daha pisdir,yeni nəticələr dərc olundu QST jurnalında və nəticələr bazasında ARRL-in bizi hec ölkə kimi tanımırlar, görəsən niyə?
    Hal bu ki qabul listəsində mənim və Volodyanın cağrı işarəsi acıq görünür

http://www.arrl.org/logs-received?con_id=69189

http://www.arrl.org/results-database...event_id=69189

bu linkdən baxmaq olar,kecən il mən yazanan sonra düzəliş edilidi ora amma nəticələrin QST jurnalında capınan sonra və indi də elə olar bilmirəm amma mən tək bunu ifşa edirəm və sankı tək mənim marğımdır,niyə rus obşinasıda bu işlərdə bizə və ya mənə kömək olmur?
    Umumiyətlə bu rus obşinası nəyə xidmət edir görəsən?

Hələ naticələrə baxanda adam dəşətə gəlir,necə olur ki EK3GM Qarabağdan işləyir və o nəticələrdə ermənistan kimi görünür axı necə bunu anlamaq olar? Bəyəm Qarabağ ermənistandır?
    Necə olur hər kəs Azerbaycanın ərazi butovlüyünü tanıyır amma hansısa ARRL və DXCC bunu qulağ ardı edir, Krım məsələsində orayı Ukraina kimi yalnız qabul edir və rusların baskılarıda nəticə vermir.
    Yox o ermənistanın arazisindan işləsə onda anlamaq mümkündür amma belə halda mən hec anlamıram və bu məsəliyi də bir necə dəfə beynalxalq müstəviyə cıxarmışam eləcədə ARRL-də və orada tək bir şey söylədilər ki biz bilmirik onun dəqiq QTH-ni,amma Krımnan işləyənlərinkini hec bir cətinlik cəkmədən bilirlər və oradan olanları yalnız Ukraina lisenziyası olanları qabul edirlər,bizə niyə bunları tətbiq etmillər və Azerbaycan lisenziyasının olması şərt kimi göstəriliməsi tələb olunmur necə ki Ukraina-Krım məsələsində. Necə yani buqunki imkanlarnan bəyam cox cətindir QTH müəyyən etmək?
    Amma nəticələrdə Azerbaycanı baypass edirlər və kimsə maraqlanmır niyə.
    Amma bir mənnən olmur bu işlər.
    Last edited by 4K6FO; 28-02-2016 at 18:09.
    Best 73! 4K6FO.

Quote Originally Posted by 4K6FO View Post
    Hörmətli Fərxad m-m,siz niyə məttəl qalırsınız,burada Rus obşinasının vəkilimisiniz?
    Şəxsən Boris nə edib? niyə QRZ.RU-də yerləşdirib bu məlumatları amma burada siz yerləşdirirsiz?
    Məncə daha cox suallar cıxır və bunları anlayarsınız,qaldı ki Xocalı soyqırımıylə məsələyə,bu haqda şəxsən mən işlədim ən son 2014-də sonra isə yinə kimlərinsə şəxsi maraqları ustünlük təşkil edir.Tək əldən səs cıxmaz demişlər və doğrudur.

O biri məsələ isə daha pisdir,yeni nəticələr dərc olundu QST jurnalında və nəticələr bazasında ARRL-in bizi hec ölkə kimi tanımırlar, görəsən niyə?
    Hal bu ki qabul listəsində mənim və Volodyanın cağrı işarəsi acıq görünür

http://www.arrl.org/logs-received?con_id=69189

bu linkdən baxmaq olar,kecən il mən yazanan sonra düzəliş edilidi ora amma nəticələrin QST jurnalında capınan sonra və indi də elə olar bilmirəm amma mən tək bunu ifşa edirəm və sankı tək mənim marğımdır,niyə rus obşinasıda bu işlərdə bizə və ya mənə kömək olmur?
    Umumiyətlə bu rus obşinası nəyə xidmət edir görəsən?

Hələ naticələrə baxanda adam dəşətə gəlir,necə olur ki EK3GM Qarabağdan işləyir və o nəticələrdə ermənistan kimi görünür axı necə bunu anlamaq olar? Bəyəm Qarabağ ermənistandır?
    Necə olur hər kəs Azerbaycanın ərazi butovlüyünü tanıyır amma hansısa ARRL və DXCC bunu qulağ ardı edir, Krım məsələsində orayı Ukraina kimi yalnız qabul edir və rusların baskılarıda nəticə vermir.
    Yox o ermənistanın arazisindan işləsə onda anlamaq mümkündür amma belə halda mən hec anlamıram və bu məsəliyi də bir necə dəfə beynalxalq müstəviyə cıxarmışam eləcədə ARRL-də və orada tək bir şey söylədilər ki biz bilmirik onun dəqiq QTH-ni,amma Krımnan işləyənlərinkini hec bir cətinlik cəkmədən bilirlər və oradan olanları yalnız Ukraina lisenziyası olanları qabul edirlər,bizə niyə bunları tətbiq etmillər və Azerbaycan lisenziyasının olması şərt kimi göstəriliməsi tələb olunmur necə ki Ukraina-Krım məsələsində. Necə yani buqunki imkanlarnan bəyam cox cətindir QTH müəyyən etmək?
    Amma nəticələrdə Azerbaycanı baypass edirlər və kimsə maraqlanmır niyə.
    Amma bir mənnən olmur bu işlər.
    Salam Hormetli Alim! Men Sizin fikir ve reylerinizle temamile raziyam. Men o obshinaya vekillik etmerem. Men diplomlarin shertini oxuyan kimi diplomlarin ilk variantini ( ilk variant-cox seviyyesiz diplomdur) teleb edib aldim. Shekillere baxdim Ve oz qeti etirzimi bildirdim. Bu etirazimi hem 4K8M, 4K4K ve rehberliye bildirdim. Bildiyime gore diplomun yenulenmesinin muzakiresi aparilir.
    Beli, Xocali faciesi ile elaqedar ishlemeyini bilirem. Bu ishdede cox laqeyidlikler var.
    Xocavendden (kecmish Martuni) ishleyen r/st-lere (EK3AA - shexsen taniyiram , EK3GM) gelince burada mesele lap dozulmezdir. Sizin qeyd etdiyiniz hemin r/st-lerin sehifesinde onlarin unvani Ermenistan erazisi kimi gosterilir , bunun qarshisinin alinmasi ucun hec bir fealiyyet gosterilmir. Yeqin ARRL- ile ishlemek hec kimin maraginda deyil. Men qrz.ru saytinin rehberliyine o pzivnoylarin silinmesi ucun subutlar yazdim. Lakin hec cavab vermediler.
    Hetta bu haqda bir nece yuksek rutbeli memura ve TV muxbirlerine muraciet etdim. Efsuslar olsunki, her bir rey bildiren olmadi. Biz 2011-ci ilin oktyabrinda Horadizde olarken ermenilerin (EK3AA, EK3GM) efirde ishlemeleri haqda hesabat bezi qurumlara gonderildi. (Neticesi haqda melumatim yoxdur).
    Beli , tek elden ses cixmaz , bu ishde qetiyyetli ishler gorulmeli , fealiyyet dairesi genishlenmelidir.

Senior Member 4K6FO's Avatar
    Mənim şikəyətlərimnən sonra ARRL-in database də məlumat düzəldildi və hal hazırda belədir:

Bunları əslində özlərini rəhbər hesab edənlər əvvəlcədən etsə daha məqsədə uyğun olardı.
    Last edited by 4K6FO; 29-02-2016 at 21:05.
    Best 73! 4K6FO.

Salam ALIM qardasim ! Gec cavab olsada uzurlu hesab edin. Sizin yazdiqlariniz heqiqetdir ve razi olmamaq mumkun deyil! Deyesen mehve dogru geden radio idmana el uzadan olmayacaq. 73!